Poškozené koženkové letní sandálky a oprava jejich odřenin

Renovace odřenin na koženkových letních sandálech:

Sandálky byly poškozeny špatným zacházením a vytvořily se na nich bohužel oděrky. Použili jsme tedy Barvu na kůži a koženku a oděrky se podařilo zamaskovat. V tomto případě jsme chtěli zabarvit jen velmi malou část samotné obuvi a nebarvit celý její povrch. Bylo tedy třeba aplikovat Barvu v naprosto stejném odstínu. Nejbližších odstínů z naší kolekce bylo v tomto případě několik, ale žádný nebyl naprosto stejný. Rozhodli jsme se tedy pro namíchání přesně stejného barevného odstínu bot tím, že jsme mezi sebou promíchali několik různých Barev. Vzhledem k tomu, že Barvy je možno bez problému míchat a reagují na sebe dobře, je možno docílit prakticky jakéhokoliv barevného odstínu. 

V našem případě jsme smíchali světle béžovou barvu, klasicky béžovou a malou část růžové barvy, abychom docílili dokonalého výsledku. Lahvičky s barvami i po otevření vydrží mnoho měsíců, takže je možné používat je opakovaně vždy při dalším odření stejných nebo podobných bot. 

Barvu jsme namíchali v mističce a poté nanášeli obyčejným štětečkem na malování přímo na oděrky. Ty jsme vždy silně přitiskli k povrchu tak, aby Barva mohla poškozené části jemně slepit. Povrch jsme nechali proschnout a nakonec jsme na něj nanesli Lak na kůži, který sice není třeba používat, protože Barva i tak v povrchu pěkně drží. Nicméně v tomto případě je odřenina na namáhané části bot, pod chodidlem, a je tedy lepší Lak použít, aby samotný nátěr ochránil proti fyzickému sloupnutí.     

Pokud potřebujete i vy zrenovat vaše boty, vyberte si svou barvu z kolekce 89 odstínů zde - https://www.botyjakonove.cz/collections/barvy-na-kuzi

Návod k použití barvy:
  • Odstraňte z bot nečistoty za použití kartáčku, hadříku nebo Čističe na kůži
  • Na suchý povrch bot aplikujte Barvu přiloženou houbičkou nebo jakýmkoliv štětečkem pro lepší zachycení detailů
  • Barvu nechte několik hodin důkladně proschnout
  • Při aplikaci Barvy na hodně namáhané povrchy doporučujeme nanést Lak na kůži, který nabarvený povrch dlouhodobě chrání


Starší příspěvky Novější příspěvky


Zanechat komentář nebo dotaz:

Váš komentář bude po vložení za několik minut publikován.

x
x