Vaše otázky: "Jak se mám správně starat o namáhané kožené boty?"

Jak se mám správně starat o namáhané kožené boty boty jako nove rady tipy

Máte kožené boty, které často nosíte do přírody? Nevíte, jak se o ně správně starat, aby vydržely dlouho ve skvělé formě?

 

☑️ Prvním krokem správné péče je pravidelné čištění obuvi tak, aby nedocházelo k jejímu zašpinění skvrnami, které by již po delší době nebylo možné odstranit. Čištění obuvi je možné provádět navlhčeným hadříkem, kartáčem na obuv nebo čističem na konkrétní druh povrchu vašich bot. Čistící přípravky jsou vyráběny na přírodní kůži, koženku, semiš, nubuk i obuvnické plátno nebo Gore-Tex, stačí si tedy vybrat podle druhu vašich bot. Často je jeden výrobek určen i na více povrchů, což zvyšuje jeho praktičnost a možnosti použití.

 

☑️ Dalším krokem péče o boty z hladké kůže je její výživa a hydratace, díky které předejdete vysoušení kůže a jejímu následujícímu popraskání nebo ošoupání. Vhodným přípravkem, který může v této fázi pomoci je Krém na boty s včelími vosky. Krém je většinou vyráběn v univerzální průhledné bezbarvé verzi, která je vhodná na obuv jakékoliv barvy. Případně je do krému přidáván barvící pigment, který umí oživit původní barvu bot a dobarvit jejich vybledlé části. Krémy se nanášejí rovnou na kůži, nechají se proschnout a následně rozleští. Jejich velkou výhodou je, že možnou být používány dle potřeby opakovaně.

 

☑️ V tomto případě, kdy je obuv nošena do přírody, je na místě také používání impregnace na boty. Ta povrch bot ochraňuje před negativním vlivem vlhkosti nebo nečistot a předchází tak dramatickým poškozením bot, ke kterým může v přírodě lehce docházet.

 

Více informací o vhodných přípravcích:
Čističe 
Krém bezbarvý 
Krém s barvícím pigmentem 
Impregnace na boty