4 TIPY co dělat s odřenými zimními botami: Od renovace po revitalizaci

Zimní sezóna může být pro vaše boty tvrdá zkouška. Od soli na chodnících po mokrý sníh, vaše oblíbené boty mohou rychle ztratit svůj hezký vzhled i lesk, případně se odřít nebo poškrábat.

Ale nebojte, máme pro vás několik tipů, jak vaše zimní boty nejen opravit, ale i oživit v této zimní sezóně, ale také připravit na tu další. 

 

Tip č. 1 Hodně odřené až zničené boty?

Renovace hodně odřených bot-2

Posypová sůl na chodnících, mokrý sníh nebo i nešetrné čištění, všechny tyto podmínky mohou způsobit výrazné odření a poškození bot. Což může bohužel hodně zkrátit životnost obuvi. Jako ideální řešení v takové situaci se ukazuje kvalitní barva na obuv, která se postará o přebarvení takových bot a tím jejich záchranu nebo recyklaci.

Jak případně s takovou barvou na boty pracovat? 👉 Než začnete se samotnou aplikací barvy, je klíčové boty dobře vyčistit. Použijte měkký kartáček, aby jste odstranili všechny zbytky soli, sněhu a špíny, které se mohou na botách nacházet. Po vyčištění nechte boty přirozeně proschnout. Poté můžete přistoupit k aplikaci barvy. Vyberte si barevný odstín, která co nejpřesněji odpovídá původní barvě vašich bot, aby byl výsledek co nejpřirozenější. Nebo si můžete vybrat jakýkoliv jiný, dle vašeho přání 😊 Aplikujte barvu rovnoměrně pomocí přiložené houbičky, která je součástí balení. Po aplikaci nechte barvu dobře zaschnout.

 

Tip č. 2 Odřená místa, např. okopané špičky?

Oprava místně odřených míst, např. okopaných špiček

Pro menší opravy, jako jsou okopané špičky, se skvěle hodí renovační krém na boty. Takový krém pomáhá obnovit barvu bot, vyživuje jejich kožený povrch a zatírá případné odřeniny a jiná poškození. Obsahuje vysoké množství barvících pigmentů, takže umí zatřít vybledlé části a zesvětlené části od škrábanců. Navíc do budoucna chrání a poskytuje další ochranu.

Jak nanášet na boty krém? 👉 Nejprve odstraňte veškerou nečistotu a prach z povrchu boty. Poté jemně aplikujte krém na poškozená místa pomocí měkkého hadříku, aby se krém rovnoměrně rozetřel. Důkladné krém zapracujte také po celém povrchu bot, aby nebyla vidět přechodová část mezi ošetřenou částí a původním povrchem. Nechte proschnout. Čistým hadříkem rozleštěte do lesku.

 
 

Tip č. 3 Vybledlá původní barva?

Revitalizace bot s vybledlou barvou a unaveným vzhledem

Všimli jste si, že vaše zimní boty ztratily svou původní barvu a vypadají unaveně? Vyblednutí barvy může být způsobeno řadou faktorů, včetně povětrnostních podmínek, kromě toho může nešetrné čištění, jako je používání příliš silných čisticích prostředků nebo nesprávná metoda čištění, což může přispívat k dalšímu vyblednutí. K obnovení původního vzhledu vašich bot a oživení jejich vybledlé barvy doporučujeme použití kvalitního krému na boty, který je určený speciálně pro tyto účely. Krém na boty nejenže pomůže obnovit ztracenou barvu bot, díky barvícím pigmentům, ale zároveň poskytne výživu a hydrataci, které kožené materiály potřebují, aby zůstaly měkké a alespoň částečně vlhku odolné. 

Jak nanášet na boty krém? 👉 Nejprve odstraňte veškerou nečistotu a prach z povrchu boty. Poté jemně aplikujte krém po celém povrchu bot. Nechte proschnout. Čistým hadříkem rozleštěte do lesku.

 

Tip č. 4 Pravidelná péče pro zachování kvality

Nezapomínejte, že prevence je klíčová. Pravidelné čištění a impregnace bot může zabránit většině poškození způsobeného zimním počasím. Zacházení s vašimi zimními botami s láskou a péčí je může udržet v top kondici a prodloužit jejich životnost ♻️

 

Váš tým BotyJakoNové


 

Nevíte, jaký přípravek použít právě na vaše zimní boty? Napište nám, poradíme vám rádi na emailu info@botyjakonove.cz